PARK OTWARTY

WIEŻA WIDOKOWA

ODDANA DO UŻYTKOWANIA w 2019r. największa wieża widokowa w Polsce to symbol nowego miejsca na mapie i znak firmowy budowanego Zespołu Uzdrowiskowo-Parkowego KUKINKA. Sam fundament wieży, to ponad 2000 metrów sześciennych betonu, usztywnionych prętami stalowymi, połączonymi z czterema niezależnymi filarami, na których opiera się blisko 100metrowy taras widokowy, na którego szczyt, prowadzi 216 betonowych schodów. Samo wejście na taras jest już nie lada wyczynem. Oprócz walorów zdrowotnych, można spojrzeć na świat z innej perspektywy oraz podziwiać zapierających dech w piersiach – widok na Polskie Morze Bałtyckie, pływające statki i morskie kurorty. Przy ładnej pogodzie oprócz wspaniałej nadmorskiej przyrody, widać w oddali urokliwe Ustronie Morskie i tętniący życiem KOŁOBRZEG.

Wieża widokowa została zbudowana 86 metrów nad poziomem morza i stanowi I etap budowy. Zostanie rozbudowana o pięć kondygnacji w górę.
Na jej szczyt, oprócz schodów, będzie można się dostać, dwoma zewnętrznymi panoramicznymi windami.

PLAC ZABAW

Strefa sportu i rekreacji.

REFLEKSOTERAPIA

Chodzenie na boso po różnym podłożu (igliwie, szyszki, kamienie, kora)

Refleksoterapia – to metoda leczniczego masażu, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach, odpowiadające poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.

Refleksoterapia robi ogromną karierę na całym świecie, jest jednocześnie sztuką i nauką, a przede wszystkim niezwykle skuteczną formą terapii i relaksacji.

Refleksoterapia – jest skutecznym antidotum na stres, zwalcza bóle głowy, kręgosłupa i innych części ciała. Pomaga również niemal natychmiast – poprawić samopoczucie, a jej długotrwałe stosowanie również jakość życia

MALOWNICZA DROGA DO DĘBÓW

Od promenady prowadzącej do wieży widokowej w kierunku Revita Park, ścieżki edukacyjnej grzybów i Parku Owadów – prowadzi dalej – malownicza droga przez las (ok. 2,5km) do najstarszych dębów w Polsce, Warcisław (640lat) i Bolesław (800lat).

Ta niezwykła atrakcja turystyczna wpisana na listę pomników przyrody, polecana jest przede wszystkim turystom, kochającym długie spacery i wycieczki rowerowe.

KONIE KUKINKI

Ozdobą Parku są przeurocze konie Karina i jej synek – Karino oraz Pchełka Konie są mieszkańcami Zespołu Uzdrowiskowo – Parkowego KUKINKA.

Korzystają nie tylko z uroków nieskazitelnej i dziewiczej przyrody, ale przede wszystkim z zielonej i pachnącej trawy. Konie są bardzo przyjazne dla dzieci i dorosłych, lubią towarzystwo ludzi i kochają Park Kukinka.

Minipark Linowy dla Dzieci

Na miejscu mała gastronomia

Wystawa Chińskich Wojowników

Wędkarstwo sportowe na zasadzie catch and release!